Про відкривачку

Saturday 20th April 2013

Історія та призначення відкривачки
Чому така увага звичайній відкривачці? Ну, наприклад, пригадаймо фільм "спортлото-82", де туристи перетворили консерву в літаючу тарілку саме через відсутність відкривачки. Хоча, схоже що вони просто не служили в армії - метод відкривання консерв шляхом натирання до бетонної підлоги далеко не новий. Так що могли потерти до плоского каменю якусь годинку і відкрили б консерву. Але, передбачливі люди воліють не скрипіти піском на зубах, а відкривати консерву чимось більш доречним для людини пост-залізного періоду. От тільки робити це ножем теж не дуже добре, особливо, якщо перед походом лезо загострено до стану стругання волоска. Але ж не носити з собою громіздку кухонну відкривачку?
Звісно що ні. Саме для такого випадку в далекому 1942 році винайшли і запатентували виріб Р-38. З того часу відкривачка Р-38 (can opener) незмінно входить в сухпайки багатьох армій світу. До речі, навіть до такого, здавалось би дріб"язкового питання, американці підійшли вельми серйозно - ось приклад документації на  виготовлення відкривачки та інструкція по використанню:
 
Чому саме Р-38? Та дуже просто - бо така довжина нашої відкривачки. І, хоча пізніше, появилася "старша" сестра - Р-51, все одно, найбільш розповсюдженою відкривачкою в СВІТІ залишається саме легендарна Р-38. 
p-38 and p-51Ось її основні характеристики:
довжина: 38 мм
ширина: 16 мм (в найширшому місці)
товщина: 3,5 мм (в найтовстішому місці - на петлі)
вага: 3,5 г
 
Що можна робити правильною відкривачкою?
  • відкривати консервні банки
  • відкручувати шурупи
  • різати чи пороти тканину, брезент, шкіру
  • чистити нігті
  • різати рибальські шнури, жилки
  • ну і як на мене - готова блешня на щуку чи окуня :)
     
/* УВАГА! Не попадіться на неякісну підробку - нею хіба тільки нігті чистити і вдасться! */ 

Приклад підробки відкривачки Р-51 - на фото справа.

Ознаки - не фіксується лезо в відкритому та закритому положеннях, сталь м"яка, і, найголовніше - нема виборки біля петлі - відкривачка не буде триматися банки, а намагатиметься покалічити пальці господаря.
І хоч на ній пише "made in Canada" , все ж думаю, що зроблена вона дещо південніше і східніше. 
 

Розробка сайтів, інтернет-магазинів. Супровід, хостинг. InterSvit IT Solutions.          Працює на OpenCart
KRESALO © 2018