Краще раз спробувати…

Saturday 20th April 2013


Коли мова заходить про кресало, то люди часто очікують, що з його допомогою можна розпалювати вогонь швидше, аніж газовим різаком :)  При цьому, забуваючи, що завдання кресала лише дати іскру, а вогонь треба добувати не кількістю горючого матеріалу, а вмінням приготувати все так, щоб навіть малої іскри вистачило для розпалювання. Сподіваюся, цей невеликий ілюстрований допис стане в пригоді бажаючим опанувати це мистецтво. Отже, маємо завдання розкласти в лісі вогонь. /* УВАГА! Пам’ятайте про небезпеку пожеж. Розкладайте вогонь лише в підходящих місцях, де зможете його загасити */  

 

 

Вибравши підходяще місце для вогнища, слід підготувати розпал - сухе листя або траву, дрібненькі патички та гілки. На цьому етапі не варто спішити - адже коли процес уже розпочнеться - можливості збирати паливо вже не буде. Якщо земля волога - слід збирати під деревами, також часто нижні гілки дерев трапляються засохлими і не мокнуть навіть у дощ. Але, навіть сухі гілочки чи листя важко запалити іскрами  кресала. На щастя в лісі є багато матеріалу, який допоможе полегшити цей процес (мох, березова кора, деревна труха, тощо).

 

Я стараюся завжди мати в кишені шматок берести - березової кори. Вона легка, не займає місця, не набирає вологи і добре загорається від іскр. Щоб згорілася треба утворити ворс, розшарувати її. Для цього, наприклад,  можна пошкребти ножем.

 

 

 

 

Коли приготування закінчилися, висікаємо на ворс берести іскри від яких вона загорається. Зазвичай, достатньо зробити 2-3 спроби. Далі докладаємо приготоване листя та дрібні патички, якщо треба злегка  роздмухуємо. Коли полум’я стабілізується - переходимо до крупніших гілок.

 

 

 

 

Врешті отримуємо нормальне вогнище щоб зігрітися та приготувати їжу чи чай.

Розробка сайтів, інтернет-магазинів. Супровід, хостинг. InterSvit IT Solutions.          Працює на OpenCart
KRESALO © 2018